Armenian      Russian

ადგილობრივი თვითმმართველობის არჩევნები საქართველოში 2 ოქტომბერს გაიმართება. ნინოწმინდის მუნიციპალიტეტის არჩევნებში 9 პარტია მონაწილეობს. მათგან მხოლოდ 5-მა დაასახელა მაჟორიტარული ოლქების დეპუტატობის კანდიდატები.

წარმოგიდგენთ ნინოწმინდის მუნიციპალიტეტის მაჟორიტარულ ოლქებში პარტიებსა და მათი დეპუტატობის კანდიდატებს.

პარტია “მესამე ძალამ” (1) დეპუტატობის კანდიდატი ორ მაჟორიტარულ ოლქში დაასახელა.

მაჟორიტარული ოლქი №4 (ფოკა, ვლადიმიროვკა) – კანდიდატი ლერნიკ ჩარბუდაგიანი

მაჟორიტარული ოლქი №1 ნინოწმინდა (№1, №2, №3, №37) – კანდიდატი მამიკონ საჰაკიანი

პარტია “ევროპული საქართველო – თავისუფალი მოძრაობამ” (2) შემდეგ 5 ოლქში მაჟორიტარ-დეპუტატებობის კანდიდატები დაასახელა.

მაჟორიტარული საარჩევნო ოლქი №5 (ტამბოვკა, გოლელოვკა, ასფარა) – კანდიდატი კარლიკ მკრტჩიანი

მაჟორიტარული ოლქი №8 (დიდი გონდურა, პატარა გონდურა, დილიფი, ყულალისი, მამზარა)  – კანდიდატი არაიკ ბდოიანი

მაჟორიტარული ოლქი №10 (ეშტია, თორია, უჯმანა, ყაურმა) – კანდიდატი ეთერი მანასიანი

მაჟორიტარული ოლქი №6 (დიდი ხანჩალი, პატარა ხანჩალი, კათნატუ) – კანდიდატი ელეონორა ესოიანი

მაჟორიტარული ოლქი №2 (გორელოვკა, ორლოვკა, ჟდანოვაკანი, სამება, სპასოვკა, ეფრემოვკა) – კანდიდატი გარიკ ვარდანიანი

პარტია “ერთიანი ნაციონალური მოძრაობამ” (5) 6 ოლქში მაჟორიტარობის კანდიდატები დაასახელა.

მაჟორიტარული ოლქი №8 (დიდი გონდურა, პატარა გონდურა, დილიფი, ყულალასი, მამზარა) – კანდიდატი ედგარ არაკელიანი

მაჟორიტარული ოლქი №7 (ჯიგრაშენი, პატარა ხორენია) – კანდიდატი ზარმარ სტამბოლციანი

მაჟორიტარული ოლქი №2 (გორელოვკა, ორლოვკა, ჟდანოვაკანი, სამება, სპასოვკა, ეფრემოვკა) – კანდიდატი ძემალ ბერიძე

მაჟორიტარული ოლქი №4 (ფოკა, ვლადიმიროვკა) – კანდიდატი არმენ ადამიანი

მაჟორიტარული ოლქი №6 (დიდი ხანჩალი, პატარა ხანჩალი, კათნატუ) – კანდიდატი ხორენ ისპირიანი

მაჟორიტარული ოლქი №1 (ნინოწმინდის №1, №2, №3, №37) – კანდიდატი თაგუი ვართანიანი

პარტია „გახარია საქართველოსთვის“-ს  (25) მაჟორიტარული კანდიდატი 6 ოლქში ჰყავს.

მაჟორიტარული ოლქი №3 (სათხა, ოროჯალარი, დიდი არაქალი, პატარა არაქალი) – კანდიდატი გევორგ ბაბერციანი.

მაჟორიტარული ოლქი №1 (ნინოწმინდის №1, №2, №3, №37) – კანდიდატი ირინა კარსლიანი

მაჟორიტარული ოლქი №6 (დიდი ხანჩალი, პატარა ხანჩალი, კათნატუ) – კანდიდატი ჰამაიაკ გრიგორიანი

მაჟორიტარული ოლქი №2 (გორელოვკა, ორლოვკა, ჟდანოვაკანი, სამება, სპასოვკა, ეფრემოვკა) – კანდიდატი როინ ბერიძე

მაჟორიტარული ოლქი №4 (ფოკა, ვლადიმიროვკა) – კანდიდატი დიანა ჰარუთიუნიანი

მაჟორიტარული ოლქი №8 (დიდი გონდურა, პატარა გონდურა, დილიფი, ყულალისი, მამზარა) – კანდიდატი რუსლან სირაკანიანი

პარტია “ქართული ოცნება – დემოკრატიული საქართველო” (41) არის ერთადერთი პარტია, რომელსაც კანდიდატები ათივე მაჟორიტარულ ოლქში ჰყავს.

მაჟორიტარული ოლქი №1 (ნინოწმინდის №1, №2, №3, №37) – კანდიდატი ვაგინაკ არზუმანიანი

მაჟორიტარული ოლქი №4 (პოკა, ვლადიმიროვკა) – კანდიდატი გიორგი ჭანანიანი

მაჟორიტარული ოლქი №8 (დიდი გონდურა, პატარა გონდურა, დილიფი, ყულალასი, მამზარა) – კანდიდატი გრიგორი შამილიანი

მაჟორიტარული ოლქი №3 (სათხა, ოროჯალარი, დიდი არაგალი, პატარა არაგალი) – კანდიდატი გევორგ ისოიანი

მაჟორიტარული ოლქი №7 (ჯიგრაშენი, პატარა ხორენია) – კანდიდატი შირაზ ხოდიკიანი

მაჟორიტარული ოლქი №9 (განძა, საგამო) – კანდიდატი არნაკ ახვერდიანი

მაჟორიტარული ოლქი №6 (დიდი ხანჩალი, პატარა ხანჩალი, კათნატუ) – კანდიდატი სერგეი ადუმიანი

მაჟორიტარული ოლქი №2 (გორელოვკა, ორლოვკა, ჟდანოვაკანი, სამება, სპასოვკა, ეფრემოვკა) – კანდიდატი ასკანაზ მარკოსიანი

მაჟორიტარული ოლქი №10 (ეშტია, თორია, ყაურმა) – კანდიდატი სამველ დარბინიანი

მაჟორიტარული ოლქი №5 (ტამბოვკა, როდიონოვკა, ასფარა) – კანდიდატი ვალერიკ ბეზოიანი.

ნინოწმინდის №41 მაჟორიტარულ ოლქში, 2 ოქტომბერს ადგილობრივი თვითმმართველობის არჩევნებში საკრებულოს 26 დეპუტატის ნაცვლად 30 აირჩევა. აქედან 10 მაჟორიტარული, ხოლო 20 პროპორციული სიის მიხედვით.