Armenian      Russian

2018-2019 და 2019-2020 სასწავლო წლებში ახალქალაქის რეგიონის 57 სკოლადამთავრებული მაღალი აკადემიური მოსწრებისთვის მედლით დაჯილდოვდა.

2018-2019 სასწავლო წელს ახალქალაქის რაიონის 16 სკოლადამთავრებული მედლით დაჯილდოვდა. მათგან 11-მა ოქროს მედალი მიიღო, 5-მა – ვერცხლის.

ამრიგად, ოქროს მედალოსნები არიან:

მნაცაკან ღაზარიანი, ახალქალაქის რაიონის სოფელ მაჯადიას საჯარო სკოლის კურსდამთავრებული.

სოფელ კარტიკამის საჯარო სკოლის კურსდამთავრებული აღასინ კულახსზიანი.

ახალქალაქის №1 საჯარო სკოლის (ჰოვანეს თუმანიანის სახ.) კურსდამთავრებულები: ვარაზდატ გაბრიელიანი, ჰრანუშ სტეპანიანი, სუზანა ჰარუტიუნიანი.

ახალქალაქის №2 საჯარო სკოლის (რუსული სკოლა) კურსდამთავრებულები: კარინე კრჯაციანი, ანაჰიტ მანუკიანი, ჰაიკანუშ კარაბეკიანი, აიდა მუშეღიანი.

მაქსიმ ასატრიანი, ახალქალაქის №4 საჯარო სკოლის (დ. დემირჩიანის სახელობის) კურსდამთავრებული.

ახალქალაქის მე-5 საჯარო სკოლის (ყოფილი სკოლა-ინტერნატი) კურსდამთავრებული კარინე ნახატაკიანი.

2018-2019 სასწავლო წლის ახალქალაქის რეგიონის ვერცხლის მედალოსნები არიან:

ახალქალაქის მე-4 საჯარო სკოლის (დ. დემირჩიანის სახელობის) კურსდამთავრებულები: ლიდა მნაციანი, ელენა გიოზალიანი, მარინა ერანოსიანი, ლეილი მანველიანი და სარნა მანველიანი.

2019-2020 სასწავლო წელს ახალქალაქის რაიონის 41 კურსდამთავრებული დაჯილდოვდა მედლით.  მათგან 29-მ ოქროს, 12-ვერცხლის მედალი მიიღო.

ოქროს მედალოსნები:

ახალქალაქის რაიონის სოფელ ბურნაშეთის საჯარო სკოლის კურსდამთავრებული ალიკ აღაბაბიანი.

მერი პარონიანი, სოფელ მაჯადიას საჯარო სკოლის კურსდამთავრებული.

სოფელ გოგაშენის საჯარო სკოლის კურსდამთავრებულები: ლაშა გოხაძე, ვლადიმერ თაქთაქიძე, გვანცა ნათენაძე, ნათია ნათენაძე.

სოფელ დადეშის საჯარო სკოლის კურსდამთავრებულები: არშალუის მოვსესიანი, იერანაკ სიმონიანი, ანდრანიკ ჰაკობიანი.

ილია ჭავჭავაძის სახ. (ქართული სკოლა) №3 საჯარო სკოლის კურსდამთავრებულები : ანტონ მაცუკატოვი, ნიკო მელიქიძე.

ახალქალაქის 1-ლი საჯარო სკოლის (თუმანიანის სახელობის) კურსდამთავრებულები: გარნიკ ავეტიანი, დავით ესოიანი, ირმა მელქონიანი, ლიანა რსტაკიანი, ვაჩაგან შირინიანი, ანუშ ამბარიანი, სირანუშ ამბარიანი.

ახალქალაქის მე-2 საჯარო სკოლის (რუსული სკოლა) კურსდამთავრებულები: ოქსანა ავეტისიანი, სარკის ალვანიანი, ანუშ ბადასიანი, კარენ ირიციანი, აზნივ მანასიანი, ოფელია მარტიროსიანი, ანა მხითარიანი, ანა სააკიანი, ელენა ქოსიანი.

ახალქალაქის №4 საჯარო სკოლის კურსდამთავრებულები (დემირჩიანის სახ.): ოლია გევორგიანი და არმენ მკოიანი.

ახალქალაქის რეგიონის 2019-2020 სასწავლო წლის ვერცხლის მედალოსნები:

ახალქალაქის რაიონის სოფელ კარტიკამში საჯარო სკოლის კურსდამთავრებულები: ანა დუმანიანი, ნანო კულახსზიანი, ასთხიკ ჩნავაიანი.

ილია ჭავჭავაძის მე-3 საჯარო სკოლის (ქართული სკოლა) კურსდამთავრებული ლუიზა ყავრელიშვილი.

თამარა ღაზარიანი, ახალქალაქის №1 საჯარო სკოლის (თუმანიანის სახელობის) კურსდამთავრებული.

არმენუჰი ბაგდატიანი, ახალქალაქის მე-2 საჯარო სკოლის (რუსული სკოლა) კურსდამთავრებული.

ახალქალაქის მე-4 საჯარო სკოლის კურსდამთავრებულები (დემირჩიანის შემდეგ): მარიეტა გოგორიანი, მარტინ მანასიანი, ნაზელი მოსოიანი, ჰერმინე სოღოიანი, მანუშაკ ხანაგიანი, ოლგა ხოდიკიანი