ახალქალაქის მუნიციპალიტეტის მერია Facebook გვერდზე კონკრეტული სოციალური სტატუსის მქონე სტუდენტების უმაღლესი და პროფესიული განათლების თანადაფინანსების შესახებ ინფორმაციას ავრცელებს. აღსანიშნავია, რომ ახალქალაქის მერიის 2025 წლის სოციალურ პაკეტში გარკვეული ცვლილებები შევიდა. კონკრეტულად სტუდენტთა დაფინანსებაში თანადაფინანსების მაქსიმალური ოდენობა გაიზარდა.
დაფინანსება მიეცემათ იმ სტუდენტებს, რომელთა უნივერსიტეტებს უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულების (საბაკალავრო პროგრამებზე და „1+4“ პროგრამაზე) აკრედიტაცია გააჩნიათ. ასევე აკრედიტებული კოლეჯები როგორც საქართველოში, ასევე მის ფარგლებს გარეთ. ახალქალაქის მუნიციპალიტეტის მერიის გადაწყვეტილებით, 2025 წელს სტუდენთთა განათლების დაფინანსების წესში ცვლილებები შევიდა. უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულებების სტუდენტებისთვის სწავლის საფასური ადგილობრივი ბიუჯეტიდან 50%-ით დაფინანსდება.